Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny miasta Jarosław - sprawdź rejestr urbanistyczny Jarosława

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Jarosławie? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Jarosław.

Plan ogólny Jarosława - Rejestr urbanistyczny miasta Jarosław
Plan ogólny miasta Jarosław

Czym jest Plan ogólny Jarosława?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego miasta Jarosław. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Jarosława jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Jarosławie.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Jarosławie.

Plan ogólny miasta Jarosław

Projekt Planu ogólnego dla miasta Jarosław został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego miasta Jarosław w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Jarosława w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą miasto Jarosław na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w mieście Jarosław, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent miasta. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia miasta

Powierzchnia miasta

3 462.77 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

1315

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

953.10 ha

27.5% miasta

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

56.9%

Strefy planistyczne w mieście Jarosław

W mieście Jarosław wyznaczono 1315 stref planistycznych w 13 rodzajach. Największą część miasta, 56.9%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 24.5%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta731 969.7456.9%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną531752.4621.7%
SUStrefa usługowa273203.615.9%
SPStrefa gospodarcza41186.635.4%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną18994.282.7%
SKStrefa komunikacyjna2558.051.7%
SIStrefa infrastrukturalna5152.611.5%
SNStrefa zieleni i rekreacji4945.931.3%
SRStrefa produkcji rolnej5435.411%
SCStrefa cmentarzy626.230.8%
SHStrefa handlu wielkopowierzchniowego520.200.6%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową71.450%
SGStrefa górnictwa110.680%
Razem13153 447.28 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Jarosławie

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W mieście Jarosław wyznaczono go na 953.10 ha, czyli 27.5% powierzchni miasta. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Wyznaczono także obszar zabudowy śródmiejskiej o powierzchni 82.05 ha (2.4% powierzchni miasta).

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Jarosławie: 27.5%, średnio w powiecie: 9.1%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 24.5% powierzchni miasta, średnio w powiecie: 10.3%. Średnie obliczono na podstawie 9 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Pawłosiów10.6%12.7%
Jarosław brak projektu planu ogólnego
Wiązownica3.5%4%

Informacje o Planie ogólnym Jarosława w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Jarosława wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Jarosława!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Jarosława? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Jarosław, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Jarosława, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Jarosław oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Jarosława!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Jarosława.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Jarosław - POG Wiązownica - POG Pawłosiów